Колективний перегляд

5 груд. 2018
« Пов’язуємо образ і слово.» (заняття з використанням прийомів мнемотехніки

Мнемотехніка – технологія ефективного засвоєння інформації

1. Техніка запам'ятовування, сукупність прийомів і способів, що полегшують запам'ятовування і збільшують обсяг пам'яті шляхом утворення штучних асоціацій.

Це система внутрішнього листа, що дозволяє послідовно записувати в мозок інформацію, перетворену в комбінації зорових образів. Мнемотехніка використовує природні механізми пам'яті мозку і дозволяє повністю контролювати процес запам'ятовування, збереження і пригадування інформації.

3. Це нова освітня технологія, що допомагає кожній дитині комфортно та легко здобувати знання у будь-якому віці.

4. Мнемотехніка розширюює творчі можливості дитини, завдяки гармонійній роботі лівої (логіка) і правої (творчість, образне мислення) півкулі головного мозку; формує вміння ефективно і самостійно вчитися; підвищує самооцінку дитини завдяки результативності у навчанні; зменшує  стреси від навчання; збільшує навчальну мотивацію, а з нею успіхи; звільняє час від зазубрювання для продуктивної та творчої роботи; розвиває образну пам’ять, допомагає сприймати навколишній світ у всій красі;  збільшує творчий потенціал; людина стає більш самостійною в інтелектуальній та практичній роботі, а це підвищує її адаптацію у соціумі.

5. Відповідно до програмних вимог, молодші дошкільники складають розповідь за запитаннями вихователя, відповіді їх прості, короткі. Використання мнемотехнічних прийомів дає змогу дітям молодшої групи переказувати текст           (10 – 11 речень) повними поширеними реченнями, вільно, без допомоги вихователя, без хвилювання, впевнено.

Збагачує словник;

Навчає переказу;

Діти придумують розповіді;

Розучують вірші;

Відгадують загадки.

6. Використання не зображення предмету, а символів для запам’ятовування.

7. Переказ казок.

1 етап: Розглядання таблиці і розбір того, що на ній зображено.

2 етап: Здійснюється перекодування інформації, тобто перетворення з абстрактних символів в образи.

3 етап: Після перекодування здійснюється переказ казки чи оповідання по заданій темі.

8.Використання символів.

1. Введення елементів символів (форми, величини, дії).

2. Використання опорних схем на всіх видах занять, різних видів діяльності (для вироблення в дитини звикання, розуміння, що символ універсальний).

3. Введення заперечень.

4. Поєднання символів, читання їх ланцюжка.

5. Самостійний пошук дітьми зображень, що символізують щось

6. Творче створення дітьми опорних схем.

Форми мнемотехніки.

*  Аналогія,

* трансформація,

* тлумачення,